ÇALIK ADAYLIĞINI MALATYA'DAN YAPTI
EMİNE AKKURT ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Demirbay, resmen AK Parti’den aday adayı oldu
İbrahim Gezer, Aday Adaylık Başvurusunu Yaptı
Bu haber 21 Ağustos 2013, Çarşamba 15:17 tarihinde eklendi. 987 kez okundu.
12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

VALİ ŞAHİN HEKİMHAN'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ ŞAHİN HEKİMHAN'DA İNCELEMELERDE BULUNDU

VALİ ŞAHİN MADEN DİYARINDA İNCELEMELERDE BULUNDU
             Vali Şahin, Hekimhan ilçesinde faaliyet gösteren madencilik firmaları yetkililerinden brifing alarak maden sahalarında ve köylerde incelemelerde bulundu.
            Vali Şahin, ilk olarak beraberinde İl Emniyet Müdürü Mustafa Aygün, İl Jandarma Alay Komutanı Kurmay Albay Hasan Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Bulut, İl Sağlık Müdürü  Dr. Nail Umay,  Gıda,Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yrd. Ramazan Aytekin, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İrfan Kaya, Orta Anadolu Malatya IV. Bölge Müdürü Jeoloji Yüksek Mühendisi Yunus Ay, İl Genel Meclisi üyesi Nebi Yiğit olduğu halde Kaymakamlık Toplantı salonunda İlçe ve Belde Belediye Başkanları ve Madencilik firması yetkililerinin hazır bulunduğu toplantıya katıldı.
             Toplantıda, Hekimhan Madencilik İth. İhr. San. Tic. Aş., Erdemir Madencilik San.ve Tic.Aş. ile Bilfer Madencilik ve Turizm Aş. Yetkilileri faaliyetleri hakkında brifing verdiler. Erdemir Madencilik den yapılan açıklamada bu güne kadar yapılan tesislerin yanı sıra metalizasyon tesisi ve pik demir üretim tesisi yapılacağı bununlada madenin çıkarıldığı alanda külçe haline getirilmesi işleminin Türkiye’de ilk kez Hekimhan’da gerçekleştirileceğini belirttiler. Erdemir Madencilik yetkilileri de şirketleri uhdesinde bulunan ve yatırım yapılması düşünülen Hasançelebi demir madeni rezerv itibariyle Türkiye’nin en büyük düşük tenörlü demir yatağı olduğunu bu sebepten burada yatırım yapılmasının ülkemiz demir çelik sektörü için büyük önem arz ettiğini dile getirdiler.

      

        
            
             Toplantının ardın Hekimhan Belediyesini ziyaret edip Başkan Mehmet Sait Özoğlu’ndan brifing aldıktan sonra Maden sahasına geçerek burada çalışmaları ve tesisleri yerinde inceleyen Vali Şahin Aşağı Saz köyüne giderek burada vatandaşlarla sohbet ederek sorun ve taleplerini dinledi. Yol asfaltlama çalışmaları hakkında da bilgi aldıktan sonra cemevinde de incelemelerde bulunarak yapımı devam eden Meslek Yüksek Okulu inşaatına uğrayarak çalışmalar hakkında bilgi aldı ve Yukarı Selimli köyüne geçti. Kalabalık bir vatandaş topluluğu tarafından karşılanan Vali Şahin uzun bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Özellikle bayanların köy yaşamında zorluklar çektiğini onların emeklerinin küçümsenemeyeceğini dile getirerek kendilerine teşekkür etti. Şehit onbaşı Münir Kılıç’ın ailesini de ziyaret ettikten sonra sulama göletinde de incelemelerde bulundu.
             Son olarak Güzelyurt Belediyesini ziyaret eden ve Başkan Ali Seydi Millioğulları’ ndan beldenin tarihi ve belediyenin yürütmüş olduğu çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Şahin ilçeden ayrıldı.

Yazdır Paylaş
ETİKETLER :
Diğer Haberler

300x250 Pixel Reklam Kodu
EN ÇOK OKUNANLAR
MALATYA'DA NE OLSUN İSTERSİNİZ?
HAYVANAT BAHÇESİ
METRO
YEŞİL ALAN
DİSNEYLAND
SOSYAL TESİSLER

GaziSOFT Php Profesyonel Haber Yazılımı